Andreessen Horowitz uruchomi trzeci fundusz kryptowalutowy

Główna firma venture capital Andreessen Horowitz najwyraźniej chce skupić swoje wysiłki na kolejnym funduszu kryptowalutowym, pomimo słabego zamknięcia miesiąca przez Bitcoina. To podąża za wiadomościami o innych instytucjach wchodzących na rynek, z czołowymi korporacjami, w tym Tesla, zwracającymi swoją uwagę na tę przestrzeń.

Według Financial Time, firma VC ma na celu zebranie funduszy dla funduszu inwestycyjnego skoncentrowanego na kryptowalutach Jak donosi Financial Times:

Nowy fundusz, trzeci Andreessena, który koncentruje się na inwestycjach w kryptowaluty, ma na celu zebranie od inwestorów od 800 mln USD do 1 mld USD, według czterech osób posiadających wiedzę na temat procesu. ”

Andreessen Horowitz – już zna się na kryptowalutach

Jak podaje Financial Times, Andreessen Horowitz działa również pod nazwą a16z skoncentrowaną na kryptowalutach. Nazwa ta jest w pełni skoncentrowana na kryptowalutach i projektach blockchain, zainwestowawszy w kilka projektów w branży. Podmiot planuje uruchomić swoją trzecią zbiórkę funduszy w branży.

Firma nie jest obca kryptowalutom i ma znaczącą inwestycję w Coinbase po tym, jak giełda kryptowalut trafiła na publiczny rynek handlowy w kwietniu. Zgodnie z raportem Financial Times, kapitał podwyższonego ryzyka posiadał prawie 11 miliardów USD, gdy Coinbase był notowany na giełdzie i od tego czasu wyładował około 120 milionów USD swoich akcji.

W zeszłym roku mniej więcej o tej porze a16z uruchomił również zbiórkę funduszy na swoją drugą inwestycję skoncentrowaną na kryptowalutach. W momencie zamknięcia finansowania do funduszu wpłynęło 515 mln USD, po tym jak starał się on zebrać 450 mln USD.

Ten ruch oznacza dalszy wzrost zainteresowania instytucji – temat, który wywołał ogromny wzrost Bitcoina w ciągu ostatniego roku. Gdy inwestorzy widzą firmy i organizacje o wadze stojącej za Andreessenem i Teslą, przyciąga to optymistyczną uwagę i promuje pozytywny sentyment do rynku jako całości. Eksperci i analitycy przewidują, że branża ta wzniesie się na nowe wyżyny, ponieważ coraz więcej firm inwestuje i utrzymuje swoje aktywa na rynku.

Related Articles

3 Bitcoin bulls that come from traditional finance

The cryptocurrency industry has critics and champions. In this, we look at three advocates of Bitcoin that are experts in traditional...

Should Beijing look at its crypto ban? A former bank member believes so

A former member of the Monetary Policy Committee at the People’s Bank of China believes the ban on China should be reconsidered.

United Kingdom riddled with crypto scams

Owing to the lack of regulation and restriction in the United Kingdom, fraudulent companies have been flocking to the country.

US lawmakers seek answers from Silvergate about FTX link

United States senators have requested information from Silvergate Capital regarding the firm's association with FTX.

See All