Andreessen Horowitz uruchomi trzeci fundusz kryptowalutowy

Główna firma venture capital Andreessen Horowitz najwyraźniej chce skupić swoje wysiłki na kolejnym funduszu kryptowalutowym, pomimo słabego zamknięcia miesiąca przez Bitcoina. To podąża za wiadomościami o innych instytucjach wchodzących na rynek, z czołowymi korporacjami, w tym Tesla, zwracającymi swoją uwagę na tę przestrzeń.

Według Financial Time, firma VC ma na celu zebranie funduszy dla funduszu inwestycyjnego skoncentrowanego na kryptowalutach Jak donosi Financial Times:

Nowy fundusz, trzeci Andreessena, który koncentruje się na inwestycjach w kryptowaluty, ma na celu zebranie od inwestorów od 800 mln USD do 1 mld USD, według czterech osób posiadających wiedzę na temat procesu. ”

Andreessen Horowitz – już zna się na kryptowalutach

Jak podaje Financial Times, Andreessen Horowitz działa również pod nazwą a16z skoncentrowaną na kryptowalutach. Nazwa ta jest w pełni skoncentrowana na kryptowalutach i projektach blockchain, zainwestowawszy w kilka projektów w branży. Podmiot planuje uruchomić swoją trzecią zbiórkę funduszy w branży.

Firma nie jest obca kryptowalutom i ma znaczącą inwestycję w Coinbase po tym, jak giełda kryptowalut trafiła na publiczny rynek handlowy w kwietniu. Zgodnie z raportem Financial Times, kapitał podwyższonego ryzyka posiadał prawie 11 miliardów USD, gdy Coinbase był notowany na giełdzie i od tego czasu wyładował około 120 milionów USD swoich akcji.

W zeszłym roku mniej więcej o tej porze a16z uruchomił również zbiórkę funduszy na swoją drugą inwestycję skoncentrowaną na kryptowalutach. W momencie zamknięcia finansowania do funduszu wpłynęło 515 mln USD, po tym jak starał się on zebrać 450 mln USD.

Ten ruch oznacza dalszy wzrost zainteresowania instytucji – temat, który wywołał ogromny wzrost Bitcoina w ciągu ostatniego roku. Gdy inwestorzy widzą firmy i organizacje o wadze stojącej za Andreessenem i Teslą, przyciąga to optymistyczną uwagę i promuje pozytywny sentyment do rynku jako całości. Eksperci i analitycy przewidują, że branża ta wzniesie się na nowe wyżyny, ponieważ coraz więcej firm inwestuje i utrzymuje swoje aktywa na rynku.

Related Articles

Crypto exchange Binance doubles staff figures in Brazil

Binance has announced that it will be opening two new offices in Brazil, with the team behind the operation doubling in number.

Crypto ATMs post a decline for the first time in the industry

September posted a net negative change in cryptocurrency ATM installations, marking a dip in the number of machines for the first time ever.

CBDC adoption: Russia enters final phase to test digital ruble

Russia is in the final phase of testing a central bank digital currency (CBDC), which will be used for both national and international...

What exactly is DeFi? Decentralised finance explained

DeFi is a set of technologies that enables people to manage their funds on a peer-to-peer basis and it's changing the way money can be used.

See All